Aileniz tehlikeliyse… – Animal Kingdom

13 08 2011

Animal Kingdom, annesinin ölümüyle ailesinin diğer üyeleri ve diğer tarafları ile tanışan bir gencin hikayesini anlatıyor. Ailenin doğruları her zaman en doğru olmuyor. Dostumuz bunu zor yoldan öğreniyor.

You've Done Some Bad Things, Sweetie

Herşeyden önce Guy Pearce‘i tekrar görmek güzeldi. 3 kez izlediğim Memento’da başrol oynayan Guy Pearce muazzamdı. Bu filmde yan rolde olmasına rağmen kimseyi tanımadığın bir bardaki tanıdık tek yüz gibiydi benim için :)

Joshua (J) annesinin ölümü ile büyükannesinin ve dayılarının yanına gider. Ailesi ile pek yakın değildir. Ailenin bir takım kanunsuz işleri vardır. Ve artık o da ailedendir. Olaylar gelişir.

Bir Avustralya filmi olan Animal Kingdom ile ilgili Rotten Tomatoes’de yazılanları okursanız bir baş yapıt izleyeceğinizi düşünebilirsiniz. Nedense biraz iltimas geçmişler gibi. Ancak film bir Goodfellas değil. Filmin başında ve sonunda iki beklenmedik sahne var, bunlar filmi izlemeye değer yaptı. Aileyi yöneten anne ön plana çıksa da burada daha çok J’nin içindeki karmaşanın anlatılması söz konusu. J zaten çok parlak değil hafif stoned durumu mevcut, başroldeki  James Frecheville bunu çok iyi vermiş, ara sıra televizyona uzanıp tokatlamak istedim, o derece.

Filmin IMDB notu 7.4. Benim notum 7 olurdu. Genelde Avustralya festivallerinde olmak üzere 20’den fazla ödülü var. Çok parlak bir alternatifiniz yoksa tercih edebilirsiniz.

Reklamlar

İşlemler

Bilgi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: