Hayaletten öte – The Ghost Writer

8 08 2010

Kafamı dağıtmak için sağlam bir film gerekiyordu, bildik ama özledik yüzler gerekiyordu. The Ghost Writer amaca gayet güzel hizmet etti.

Çok ama çok sıkıntılı bir hafta sonuydu ve gerçekten beynimi 1-2 saat başka şeylere çekecek bir olay düşünüyordum. En iyisi yine film dedim. Ewan McGregor ve Roman Polanski birlikteli asla kötü olmaz dedim ve başladım The Ghost Writer’ı izlemeye.

Hayaletinize sahip çıkın!

Ghost writer, yani hayalet yazar ünlülerin otobiyografilerini yazan kişilere deniliyormuş. Yazar taifesinden saymıyorlar pek, kitapta adı vs asla geçmiyor hatta bu şekilde yazılan kitapların tanıtımınabile çağırılmıyorlar. Enterasan, iki kelimeyi bir araya getiremeyecek insanların otobiyografilerini kendilerinin yazması beklenemez tabii.Başka biri tarafından yazıldığı biliniyor ama yine de ondan hiç bahsedilmiyor.Filmdeki değişle, düğündeki metres gibiler :)

Film, hayalet yazarımız Ewan McGregor’ın yeni müşterisi ve onun ailesinin başından geçen bazı olayları anlatıyor. Filmde bir diğer tanıdık yüz Pierce Brosnan var. Onlara Olivia Williams eşlik ediyor. Onu belki An Education filmindeki öğretmen rolü ile hatırlarsınız. Robert Harris’in The Ghost isimli romanından uyarlanan filmin yönetmeni Roman Polanski.

IMDB notu 7.6 olan film için bir kullanıcının IMDB ye yazdığı not açıklayıcı. Muhteşem değil ama eğlendirici. Keyif, entrika ve macera dolu 2 saat için izlemenizi tavsiye ederim.

Reklamlar

İşlemler

Bilgi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: